Parafia  Miłosierdzia  Bożego  w  Jastrzębiu - Zdroju
Dzieci Maryi

Dzieci Maryi obejmuje młode dziewczęta i chłopców, którzy chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Powstało ono pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure w 1830r, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Zostało zatwierdzone przez papieża Piusa IX dnia 20 czerwca 1847 roku.

W naszej diecezji oficjalnie założył Dzieci Maryi 24 maja 1978 roku ksiądz Jan Morcinek na prośbę biskupa Herberta Bednorza. Choć czasy były nadal bardzo trudne, udało się już wtedy zorganizować pierwsze wakacyjne rekolekcje. Dwa lata później pierwsze szkolenia dla animatorów i pierwsze konspekty spotkań.

Każdy z nas jest Dzieckiem Maryi, bo dla każdego z nas Maryja jest Matką. To wielki dar i wielkie wyróżnienie. Jej matczyne ręce chcą nieustannie przytulać nas do swojego serca. Wystarczy tylko do Niej podejść?

Me serce jest spokojne, bo czuwa nade mną Maryja.

Prowadzi mnie do Boga swym matczynym płaszczem okrywa.

Pragę od dziś naśladować jej skromność, pokorę i wiarę.

Uczyć się kochać bliźniego i Bożą wolę wypełniać.

Nie muszę się bać ani lękać, bo Jezus jest zawsze przy mnie.

On dał mi także z miłości swą Matkę - by była i Ona przy mnie!
Święto patronalne Dzieci Maryi

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8.grudnia wspólnota Dzieci Maryi w naszej parafii przeżywała swoje święto patronalne. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały długo. Aż wreszcie nadszedł ten dzień i ta chwila kiedy...
2017-02-23 17:55:18
więcej


Spotkania

Na cotygodniowych spotkaniach zbieramy się w każdą sobotę o godzinie 10. Czas mija szybko, ponieważ wypełniamy go modlitwą, formacją oraz wspólną zabawą. Modlimy się, czytamy Pismo Święte, tańczymy, śpiewamy, chodzimy na...
2015-12-13 14:45:56
więcej